טום באלארד

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
טום באלארד
תמונתם האחרונה של טום באלארד ודניאל נארדי


טום באלארד (Tom Ballard, נולד ב-16 באוקטובר, 1988, נהרג על ה-נאנגה-פארבאט ב-24 בפברואר, 2019) היה מטפס הרים בריטי, בנה של המטפסת אליסון הרגריבס, שנהרגה על ה-k2. טום באלארד נעלם עם שותפו האיטלקי דניאל נארדי (Daniel Nardi) בסוף פברואר 2019. גופותיהם נתגלו ב-9 במרץ על ה-Mummery Spur.

קריירת הטיפוס

כבר בשלב מוקדם של קריירת הטיפוס שלו הוא פתח מסלולי סלע ומיקסד בדולומיטים, באלפים ובהימלאיה. בשנת 2009 פתח מסלול סלע חדש על האייגר וקרא לו ״שבעת עמודי החוכמה״. בשנת 2010 טיפס את הפיולה-שפרונגלי (Piola-Sprungli) על האייגר בסולו. באלארד טיפס ופתח מסלולים רבים בדולומיטים, שם גר עם חברתו ואביו.

בחורף 2014/5 (בין דצמבר 2014 למרץ 2015) השלים באלארד את הפרוייקט שנקרא כוכבים וסערות ( באנגלית: Starlight and Storms בעקבות etoiles et tempets, של גאסטון רבופה). במסגרת הפרוייקט טיפס באלארד את ששת הקירות הצפוניים הגדולים של האלפים בסולו, בחורף. רבופה היה הראשון שטיפס אותם בחורף, באלארד היה הראשון שעשה זאת בעונת חורף אחת. אימו, אליסון הרגריבס, היתה הראשונה שעשתה זאת בעונה אחת - בקיץ. בין הקירות הללו נכלל גם הפייס הצפוני של האייגר, שידוע כקשה במיוחד. הסרט ״Tom״, שתיעד את הפרוייקט, זכה במספר פרסים בפסטיבלים בינלאומיים.


קישורים חיצונייםתרמו לדף זה: מיכה יניב ואחרים...