משתמש:מיכה יניב

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עוד כשהייתי קטן אהבתי סלעים. תמיד חשבתי שסלע זה הדבר הכי חזק בעולם. למה ילדים אוהבים את ההורים שלהם? כי הם גדולים וחזקים, כמו סלע. תנסו פעם לשאול אנשים ברחוב: "מה אתה אוהב יותר, את אמא שלך או סלע?" ותראו שהם מחייכים חיוך נבוך, פשוט לא נעים להודות...

באמצע הצבא פגשתי את בני אגור ז"ל, שהיה כבר אז מדריך טיפוס ואלפיניסט מנוסה. הוא הזמין אותי לטפס איתו יום שישי אחד, ומאז אני מטפס. בני נהרג במפולת שלגים בהרי פאמיר בשנת 1990 (אסון פאמיר).

המשכתי לטפס וללמוד ולאחר כארבע שנים בהן טיפסתי המון בארץ, בסיני ובאירופה הוסמכתי כמדריך טיפוס בקורס המדריכים של 1991 ולאחר מכן הייתי מדריך הבית של מצוקי דרגות (ז"ל). הוסמכתי כמדריך טיפוס בכיר משנת 1998, לאחר שטיפסתי קרח ופסגות באלפים הצרפתים והשוויצריים ונסעתי לפרו כדי לטפס בסולו את האלפמאיו (5994מ') וההואסקרן (6768מ').

במילואים שירתתי כמדריך טיפוס גלישה וחילוץ (מדור טג"ח) ואני לימדתי ואימנתי את אנשי יחידות החילוץ בכל רחבי הארץ.

הייתי במשך כעשר שנים חבר ועד המועדון האלפיני ויו"ר הועד. כיום אני חבר בוועדה המקצועית לגלישה ולטיפוס במכון ווינגייט ובחנתי והדרכתי קורסי מדריכים באופן קבוע. כיום אני חבר בועדת ההדרכה של מועדון הטיפוס הישראלי (לשעבר - המועדון האלפיני הישראלי).

טיפסתי מסלולי סלע בארץ, בירדן ובסיני, ביוון, צרפת, ספרד, איטליה ושווייץ, בפרו בתאילנד בנפאל ובהודו.

השתתפתי בתחרויות טיפוס כמתחרה בעבר (כשהייתי צעיר ויפה) ובניתי מסלולים לאליפויות ישראל בטיפוס על קיר.

במהלך השנים טיפסתי מפלי קרח והרים בצרפת, איטליה ושווייץ, פרו וטיבט. בשנת 2006 הגשמתי חלום ישן שלי (ושל עוד כמה מטפסים) ועמדתי על הפיסגה הגבוהה בעולם, פיסגת האברסט (8848מ').

הובלתי משלחות ומחנות טיפוס רבים, בהם מחנות טיפוס סלע לצרפת, יוון, סיני וירדן, ומחנות להרים גבוהים וטיפוס אלפיני. הדרכתי גם קורסי טיפוס אלפיני, טיפוס קרח תלול ומפלי קרח.

בשנת 2019 הובלתי משלחת לקירגיסטן וטיפסתי לפסגת החאן-טנגרי (7010מ׳).

עבדתי על פרוייקטים שונים ברשת: פרוייקט אנציקלופדית הטיפוס (הפרוייקט הזה), ספר הדרכה מקוון לטיפוס, על מספר רב של מאמרים טכניים ומדריך המסלולים של סיני. ועכשיו גם בלוג טיפוס...

משנת 2011 יש לי קיר טיפוס ברחובות (טיפוס אורבני) ומתחילת שנת 2020 גם סניף בירושלים. אני מטפס, ומטפל בעזרת טיפוס באוכלוסיות מגוונות: ילדים על הרצף האוטיסטי, ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, פגועי טראומה ועוד.

מלבד זאת אני מנסה לקרוא (רק מדע בדיוני ופנטזיה), לרכוב על אופניים, לרוץ, לנגן בחליל. אני גר בבית זית עם נורית (זוגתי), יערה ומעין, (הבנות שלי), גיא (הבן שלי) והחתולות שלנו מרדכי ולאה... כולם מתגעגעים לשמש (החתולה המיתולוגית) ז״ל.

טל':

02-5346344

054-7625243

דוא"ל:

mica@mail.huji.ac.il