Climbing Encyclopedia:הבהרה משפטית

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

להלן מספר הבהרות שחשוב לקחת לתשומת לב בעת השימוש באנציקלופדית הטיפוס.

רשות העיון באנציקלופדית הטיפוס מותנית בידיעתך את התנאים האלו ובהסכמתך להם. נודה לך אם תקדיש מזמנך לשם קריאת דף זה, ואנו מקווים שתיהנה מהחוויה שמעניקה לך אנציקלופדית הטיפוס.

הבהרה כללית

אנא וודא שאתה מבין כי המידע המסופק כאן מובא בצורה חופשית ובחינם, ולא נערך כל הסכם או חוזה בינך לבין הבעלים או המשתמשים של אתר זה, הבעלים של השרתים שבהם האנציקלופדיה מאוחסנת, התורמים הפרטיים לאנציקלופדית הטיפוס, כל מנהל של הפרויקטים, טכנאים או כל אדם אחר שקשור בכל דרך לפרויקט הזה או לפרויקטים אחרים החשופים לטענותיך נגדם באופן ישיר. מוענק לך רישיון מוגבל להעתיק מתוך אתר זה טקסט, וכן תמונות אשר צוין עליהן שהן להפצה חופשית (בניגוד לתמונות הנמצאות באתר על פי כללי השימוש ההוגן ותמונות אחרות מוגבלות רשיון); רשיון זה לא יוצר או מרמז לכל אחריות המעוגנת בחוזה או בתוספת לו בשום חלק של אנציקלופדית הטיפוס או של סוכניה, חבריה, יזמיה או כל משתמש אחר. אנציקלופדית הטיפוס לא נבדקה בצורה אחידה. הכותבים, שעשויים לתקן טעויות או להסיר הצעות מטעות, עושים זאת ללא כל חובה משפטית לעשות כך, ולכן כל המידע הנקרא כאן הוא ללא כל התחייבות מרומזת של התאמה עבור כל תכלית או שימוש כלשהם.

שום נזק השלכתי לא יכול להידרש נגד אנציקלופדית הטיפוס, מכיוון שהיא מיזם התנדבותי המפותח בצורה חופשית כדי ליצור מאגר פתוח ומקוון של מקורות אינפורמטיביים, תרבותיים וחינוכיים.

המידע הזה מובא לך בחינם ואין כל הסכם או הבנה בינך לבין אנציקלופדית הטיפוס בנוגע לשימוש שלך או כל שינוי שלך במידע זה מעבר לרשיון של GNU FDL.

כמו-כן, אף אחד באנציקלופדית הטיפוס אינו אחראי לגבי כל שינוי, עריכה, הוספה או הסרה של כל מידע, שאתה עלול לכתוב באנציקלופדית הטיפוס או בכל פרויקט אחר הנקשר בה. הכותבים באנציקלופדית הטיפוס מתחייבים לפעול בהתאם לחוק בתום לב, תוך אחריות אישית וציבורית שלא להפר את החוק ולא להשחית את התכנים המופעים באתר. אין להכניס לאתר תכנים המהווים הפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר. השחתת מאמרים בזדון הינה עבירה על פי חוק המחשבים. אין אנציקלופדית הטיפוס אחראית להפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים, ואחריות בגין מעשים אלה מוטלת על הכותבים לבדם.

אנציקלופדית הטיפוס אינה מתחייבת לתקפות

אנציקלופדית הטיפוס היא אנציקלופדיה בעלת תוכן פתוח ומקוון; מיזם התנדבותי של קבוצות ויחידים, השוקדים לפיתוח מאגר משותף של הידע האנושי. המבנה שלה מאפשר לכל פרט בעל גישה לאינטרנט ולדפדפן לערוך את התוכן הנמצא בה. עם כל הרצון הטוב של הכותבים, הם עשויים לטעות. אנא קח בחשבון שהמידע המופיע כאן, לא בהכרח נכתב או נבדק על ידי מומחים בתחומם, בעלי הידע הנדרש כדי להעניק לך מידע מושלם, מדויק או אמין לגבי כל נושא אליו מתייחסים המאמרים באנציקלופדית הטיפוס.

תוכל למצוא הרבה מידע בעל ערך ומדויק באנציקלופדית הטיפוס, אך למרות זאת עליך לזכור, שאנציקלופדית הטיפוס, מטבעה, אינה יכולה להתחייב לתקפות ונכונות המידע המובא בה. המידע עשוי להיערך, להשתנות, ואף להינזק על ידי מי שהדיעה שלו לא תואמת לידע המקובל בתחום מסוים, שאתה מתעניין ללמוד אודותיו. אנחנו מחפשים דרכים כדי לבחור ולאשר גרסאות יותר אמינות של מאמרים, אבל עדיין ללא כל אחריות. אף אחד מהמחברים, תורמים, ספונסרים, מנהלים, טכנאים, או כל אחד אחר הקשור באנציקלופדית הטיפוס, בכל דרך או מובן אפשרי, איננו יכול להיות אחראי לגבי הופעתו של כל מידע לא-אמין או מוציא דיבה, או לגבי השימוש שלך במידע, המוכל בתוך או מקושר באמצעות דפים אלו. אם אתה צריך ייעוץ מסוים (לדוגמה, רפואי, משפטי, מקצועי או בניהול סיכונים) אנא היוועץ במומחה, שהוא בעל רשיון או בעל ידע בתחום המבוקש. ראה בהמשך הבהרות ספציפיות לגבי תחומי הרפואה והמשפט.

אנציקלופדית הטיפוס אינה מקור לייעוץ רפואי

אנציקלופדית הטיפוס כוללת נושאים רפואיים. מחלת גבהים, פציעות בטיפוס ספורטיבי וטראומה של תליה הם חלק מהם. חלק מן המאמרים עוסקים בשיטות טיפול ומניעה, כולל טיפול תרופתי ופרוצדורות של רפואה בחירום. למרות זאת, איננו יכולים להבטיח בשום אופן שהמידע בהם נכון. אין שום בטחון שכל משפט במאמר הנוגע בנושאיים רפואיים הינו אמת, נכון או מדויק. אפילו אם נקבעת עובדה רפואית נכונה, ייתכן שהיא לא תהיה מתאימה לגביך או לגבי הסימפטומים שלך. המידע הרפואי אותו נותנת אנציקלופדית הטיפוס הנו, במקרה הטוב, בעל אופן כללי ואינו יכול להוות תחליף לעצת מומחה רפואי, כלומר, רופא מורשה, אחות, רוקח או כל אדם אחר מסוג זה.

אנציקלופדית הטיפוס אינה רופא. אף אחד מהתורמים, מפעילי מערכת, מפתחים או נותני החסות של אנציקלופדית הטיפוס או אף אחד אחר הקשור בדרך כלשהי לאנציקלופדית הטיפוס אינו יכול לקחת אחריות על התוצאות או השלכות של כל ניסיון להשתמש או לאמץ משהו מן האינפורמציה או הדיס־אינפורמציה המוצגים באתר זה. אין לראות בשום דבר באנציקלופדיה נסיון להציע או להגיש חוות דעת רפואית או חוות דעת לשימוש בתרופות.

הכותבים והמנהלים אינם אחראים לכל נזק או תאונה שתיגרם כתוצאה מקריאה באנציקלופדית הטיפוס. אנו ממליצים לכל המטפסים לבדוק היטב את הנאמר באתרי אינטרנט (לרבות אתר זה) לפני שהם מקבלים את הכתוב בהם כנכונים.

בעניין טיפולים רפואיים יש להתייעץ עם רופא מוסמך (עדיף יותר מאחד), ובשום אופן אין לראות את הכתוב כאן כהמלצה לשימוש בתרופות או לקביעה כי שימוש בתרופה או בפרוצדורה טיפולית או רפואית הוא הנכון.

מובן שאתם מוזמנים לתרום למאמרים העוסקים בנושאים רפואיים ולשפר אותם.

אנציקלופדית הטיפוס אינה מקור לייעוץ משפטי

המידע המצוי באנציקלופדית הטיפוס הינו מידע כללי, ואין בו כדי להחליף מידע הניתן על ידי בעל מקצוע. על המעוניינים בייעוץ משפטי פרטני לפנות לעורך דין העוסק בתחום, ואין אנציקלופדית הטיפוס אחראית לכל נזק או תוצאה שתגרם בעקבות הסתמכות על המידע המופיע בה. כל התוכן המצוי באנציקלופדית הטיפוס אינו מהווה ייעוץ משפטי כהגדרתו בחוק, ואינו מתיימר להיות ייעוץ כזה. אנציקלופדית הטיפוס נערכת על ידי הציבור הרחב של משתמשי האינטרנט ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין אנציקלופדית הטיפוס אחראית להשחתות אלה, ונעשה כל מאמץ על מנת לתקנן. ניתן (מבחינה טכנית) להעלות למערכת כל תוכן בעל ערך אנציקלופדי. יש לזכור כי אנציקלופדית הטיפוס הינה גוף התנדבותי, וככזה, ייתכן וייקח זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין אנציקלופדית הטיפוס אחראית לכל נזק שיגרם בפרק זמן זה. אנציקלופדית הטיפוס הינה אנציקלופדיה צעירה אשר עדיין בהתהוותה, ולכן יתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל. מהיותה של אנציקלופדית הטיפוס התנדבותית, אין היא אחראית לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על הערכים, ובמידה ומתגלה הפרה של הכללים, תעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

השתמש באנציקלופדית הטיפוס על אחריותך בלבד

אנא נקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לוודא, שכל מידע, שאתה מקבל מאנציקלופדית הטיפוס נכון ומאומת. אם יש הצעות כלשהן בנוגע לפעילויות מסוכנות, בלתי-חוקיות או לא מוסריות, זכור שכולם יכולים לכתוב מידע זה באנציקלופדית הטיפוס, והם עשויים להיות לא מתאימים בכדי לספק עבורך את המידע, שנודע לך לגביו צורך באמצעי זהירות הולמים, או בצעדים שבהם אתה יכול לנקוט כדי למנוע פציעה, נזק גופני או כל נזק אחר לעצמך, ברכוש או מוניטין.

הייה מודע לכך שכל מידע שאתה עשוי למצוא באנציקלופדית הטיפוס עלול להיות לא מדוייק, מטעה, מסוכן או בלתי חוקי. אל תסמוך על שום מידע הנמצא באנציקלופדית הטיפוס, האימות העצמאי שלך הינו מומלץ ביותר. אם אתה זקוק לייעוץ ספציפי (למשל, רפואי, משפטי, ניהול סיכונים) אנא היוועץ במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע בתחום המבוקש.

אנציקלופדית הטיפוס עשויה להכיל תכנים שאינם חוקיים

אנא שים לב, שהמידע הנמצא כאן עשוי לעבור על חוקיה של המדינה או של תחום השיפוט שבו אתה נמצא בעודך צופה במידע זה. אנציקלופדית הטיפוס לא מעודדת עבירה על שום חוק שהוא, אבל מאחר ומידע זה מאוחסן על שרת במדינת אריזונה שבארצות הברית, הוא מתוחזק בהתאם להגנות המורשות כולן תחת התיקון הראשון של חוקת ארצות הברית ותחת ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם של האומות המאוחדות. החוקים במדינתך עשויים שלא להכיר בחופש הדיבור בתור חוק של ארצות הברית או של העקרונות שבמגילת האו"ם, ולכן במצב שכזה, אנציקלופדית הטיפוס איננה יכולה להיות אחראית לגבי כל עבירה פוטנציאלית על חוקים שכאלו, שאתה יכול לעשות באמצעות קישור לדומיין זה או שימוש של המידע המובא כאן בכל דרך, אמצעי או מובן אחר.

אנציקלופדית הטיפוס עשויה להכיל תכנים שאינם לרוחך

מטרתה של אנציקלופדית הטיפוס היא לשמש אוסף של מידע, וככזה מצויים בה מאמרים רבים הכתובים בהתנדבות על ידי כותבים רבים. חלק מהמאמרים יכולים להכיל חומר שנוי במחלוקת.

אין אנציקלופדית הטיפוס אחראית לכל נזק אשר יכול להיגרם עקב עיון בערכים או בתמונות המופיעים באנציקלופדית הטיפוס. האנציקלופדיה נערכת על ידי הציבור הרחב של מטפסים ומשתמשי אינטרנט ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין אנציקלופדית הטיפוס אחראית להשחתות אלה, ועושה כל מאמץ על מנת לתקנן.

כעיקרון, אנציקלופדית הטיפוס מאפשרת העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את הכללים שלה, ואת חוקי המדינה, כך יאפשר העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אנציקלופדי, אשר ניתן לתומכו, ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הינן השחתה ואנציקלופדית הטיפוס עושה כל מאמץ למנוע אותן. יש לזכור כי אנציקלופדית הטיפוס הינה גוף התנדבותי, וככזה, ייתכן וייקח זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין אנציקלופדית הטיפוס אחראית לכל נזק שיגרם בפרק זמן זה. אנציקלופדית הטיפוס הינה אנציקלופדיה צעירה והיא עדיין בהתהוותה, ולכן יתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל. מהיותה של אנציקלופדית הטיפוס התנדבותית, אין היא אחראית לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על הערכים, ובמידה ומתגלה הפרה של הכללים, תעשה כל מאמץ לתקן את הערך.