אנציקלופדית הטיפוס

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אנציקלופדית הטיפוס מבנה האנציקלופדיה
אנציקלופדית הטיפוס באה לשרת את ציבור המטפסים הישראלי. אין הקריאה באנציקלופדיה באה במקום קורס טיפוס מסודר, המועבר על ידי מדריכים מוסמכים ומנוסים.

טיפוס (על כל סוגיו, כולל גלישה, מערנות וקניונינג) הוא פעילות שיש בה סכנה אינהרנטית. במהות פעילויות הטיפוס השונות נמצאים: קבלת החלטות, הערכת היכולת, בחירת המסלולים, הציוד והאבטחה והאינפורמציה עליה המטפס יכול לסמוך.

המערכת עליה מבוססת האנציקלופדיה הינה מערכת פתוחה ו(כמעט) כל אחד יכול לערוך (כמעט) כל דף במערכת. מכיוון שכך, הכותבים והמנהלים אינם אחראים לחומר המפורסם כאן ואינם יכולים לערוב למהימנותו (למרות שנשתדל, כמובן) או לכך שיהיה נכון, מדוייק, שלם ומקיף. בשום אופן אין לראות בחומר המתפרסם כאן כמקור היחיד והפוסק האחרון בכל שאלה או ויכוח בנוגע לטיפוס, ציוד טיפוס והשימוש בו.

הכותבים והמנהלים אינם אחראים לכל נזק או תאונה שתיגרם כתוצאה מקריאה באנציקלופדית הטיפוס. אנו ממליצים לכל המטפסים לבדוק היטב את הנאמר באתרי אינטרנט (לרבות אתר זה) לפני שהם מקבלים את הכתוב בהם כנכונים. חומר רב, נוסף, ומהימן, במיוחד אופני השימוש הנכונים ותכונות הציוד ניתן למצוא בקטלוגים של החברות המייצרות את הציוד.

כל תרומה לאנציקלופדית הטיפוס היא פתוחה לשימוש המטפסים והקהילה. שימוש בחומר (העתקה, הדפסה, ציטוט וכו') מותר לאחר קבלת רשות ממפעילי האתר ומותנה בציון המקור ובקישור למקור בכל מקום בו נעשה בחומר שימוש. המשמעות היא, שכאשר אתה כותב כאן אתה מוותר על זכויות היוצרים במובן המסורתי שלהם לכל חומר שאתה מפרסם באנציקלופדיה. זכויות היוצרים נשמרות תחת תנאי הרשיון. אם אינך רוצה שעבודתך תהיה זמינה לעריכה על ידי אחרים, שתופץ לעיני כל, ושאחרים יוכלו להעתיק ממנה ולהפיץ אותה ברשות ובציון המקור - אל תפרסם/י אותה פה. עיין/י בנוסח הרשיון לפרטים נוספים.

לאנציקלופדיה שני חלקים: מילון שבו לכל ערך הגדרה קצרה בת פיסקה אחת, קצרה, ואוסף דפים בהם לכל ערך יש עמוד נפרד המוקדש לו. הפיסקה הראשונה בעמוד של הערך היא זו המופיעה ברשימת הערכים. את רשימת הערכים, וההגדרות ברשימה זו יכולים לשנות בשלב זה רק העורכים. הגולשים יכולים להוסיף ולתקן את העמודים המוקדשים לערכים ומוזמנים לעשות כן. ניתן ורצוי להוסיף הערות ונושאים חדשים בעמודים המוקדשים לערכים.

העורכים ישמחו להוסיף ערכים ונושאים שנשכחו לרשימה. ערכים חדשים, והגדרות לערכים אלה יתקבלו במייל וייתווספו על פי שיקול דעתם של העורכים.

בדפים המוקדשים לערכים, הגולשים מתבקשים לא לשנות את ההגדרות המקוריות, המופיעות בפיסקה הראשונה. ניתן גם להוסיף הגדרות אלטרנטיביות חדשות לאלה שכבר קיימות שם. ניתן להוסיף תמונות ומאמרים בפורמט PDF. הנחיות איך לעשות זאת מופיעות באיך להוסיף תמונות וקבצים.

נא לא להוסיף מאמרים כקבצים מצורפים בפורמט doc או rtf.

נא לא להכניס קישורים לאתרים חיצוניים מתוך ערכים באנציקלופדיה או במילון. ניתן להוסיף קישורים חיצוניים בתחתית הדף כמקובל בויקיפדיה בעברית.

בדף איך בנוי כל ערך במילון מתואר מבנה הדף לערך חדש. הדף אינו מחייב אך היינו רוצים שהפורמט הכללי יישמר.

ניתן להוסיף תרגום של המונחים לשפות שונות. אנא הוסיפו אותם.

למי שנמצא כאן בפעם הראשונה, מומלץ לקרוא את קוים מנחים למילון הטיפוס העברי-עברי את מבנה המערכת ואת איך בנוי כל ערך במילון. וכמובן את דפי איך עורכים דף, איך להוסיף תמונות וקבצים, איך מוסיפים תמונות לויקי ואיך עורכים טבלאות.

אינדקס ראשי

מילון הטיפוס העברי-עברי

א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת

מילון אנגלי-עברי-צרפתי ועוד

קירות טיפוס

יומני מסע של מטפסים - ניתן גם לפרסם כאן ולקרוא יומני מסע שלכם

דפי מידע נוספים

פסגות והרים בעולם

ספרים בעברית

ספרים ומאמרים בנושאי טיפוס

סרטי טיפוס וסרטים שיש בהם טיפוס

פרוטוקולים של הועדה המקצועית

קישורים לאתרי תוכן נוספים

מגאזיני טיפוס

מועדונים אלפיניים בעולם

פורומים

חברות ציוד

מאמרים באנציקלופדיה

פתרון תקלות

מיומנות בטיפוס

נוהל דיבור בטיפוס

טראומה של תליה

מסלולים ארוכים

טיפים לטיפוס על מולטי פיץ' עם חבל כפול

שיטות דירוג

פציעות בטיפוס ספורטיבי

מאמרים להורדה

מסלול מכשולים - מאמר על פרנדים

שיטות לבניית עגינה

שיטה נוספת לקשירת פרפר אלפיני

פגיעות בטיפוס ספורטיבי

קשרים א'

טיפים לפני יציאה למסלול ארוך


תרמו לדף זה: מיכה יניב ואחרים...