מסלולים מומלצים בוואדי ראם

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בדף זה מובאים מסלולים שזכו למספר גבוה של חזרות ונחשבים "קלאסיים". וגם כמה המלצות כלליות.

המלצות כלליות

  • למי שחדש בוואדי ראם מומלץ בפעמים הראשונות לבחור מסלולים קצרים יחסית (3-5 פיצ'ים) וקלים מאוד. גם מי שמוביל 7c על בולטים יבין מהר מאד שזה משחק אחר לגמרי וכדאי שיתחיל ב-5 בוואדי ראם. בשלב הראשון צריך להכיר את הסלע, את האחיזות ואת העגינות ולהתאקלם למקום. לפני שמטפסים מסלולים ארוכים חשוב ללמוד לעבוד במהירות וביעילות בטיפוס, בתחנות ובגלישות. לנסות להבין היכן יכול החבל להיתקע בדרך למטה (בעייה קשה בהרבה מסלולים).
  • הכי טוב לצאת עם מישהו יותר מנוסה, או לפחות שיהיה שם אחד כזה, אפילו אם אתם לא מטפסים איתו. אם יש קבוצות נוספות בראם באותו זמן בקשו ייעוץ (ותקשיבו לו) ודאגו שיידעו לאן אתם יוצאים ומתי אתם מתכננים לחזור.
  • מים, כל מילה נוספת מיותרת.
  • בכל מקרה קחו את ואדי ראם לאט לאט, הוא ישאר שם עוד הרבה זמן.

מסלולים בדואיים

Hamad's Route - מסלול מקובל לירידה מן הפסגה. יש בו כחמש גלישות בדרך למטה. בטיפוס, יש בו כארבעה פיצ'ים לא קשים.

Rijm Asaf

Al-Thalamiya

Sheikh Hamdan

Tamudik

Burda Arch

Al-Majnun - מסלול יעיל מאד העולה אל פסגת ג'בל אום-עישרין. יש בו פיץ' אחד של טיפוס ממש. לא קשה, אבל שכדאי לאבטח. חוץ מזה, יש עוד צעד אחד מפחיד מיד אחר כך.

מסלולי טיפוס

מסלולים קצרים (עד 5 פיצ'ים)

Abu Maileh Tower - שלושה פיצ'ים (5/5+)אחד המסלולים הראשונים לכל מטפס בוואדי ראם. עולה לפסגת העמוד הקטן שמאחורי הגסט-האוס מהמפנה הצפוני.

Eye of Alla - מסלול שעולה ב Hamad's Route עד ה Great Sik, חוצה את הסיק ועולה למישור הצפוני של ג'בל ראם. יש בו פיץ' הובלה במסלול של חמד, ועוד ארבעה פיצ'ים קלים שיוצאים דרך המערה הענקית שנראית מלמטה. מסלול מגניב, רק שהחבל נתפס בגלישות.

Goldfinger - שלושה פיצ'ים (5/5+). פיץ' הקרוקס יפיפה.

Walk Like An Egyptian - על שם הטרוורסה בה הולכים הצידה. שלושה פיצ'ים בלי אופי (4/5). שווה להמשיך עוד פיץ' (Mummy, +6a) ולקנח בטרברסה קצרה נוסח ראם.

Flight of Fancy - האופן-בוק המרשים שנראה באמצע הקיר המרכזי. מסלול מדהים המסתיים בטרברסה מפחידה נורא ימינה, לתחנה של הINFERNO.

Trobador - שלושה פיצ'ים. פי'ץ הקרוקס הוא טיפוס פינה קשוח (6B "עבה"), סדק באיכות נדירה בוואדי.

Inferno - ארבעת הפיצ'ים הראשונים של ה - Towering Inferno (אפשר ורצוי לחבר את השני והשלישי, ולטפס את המסלול בשלושה פיצ'ים).

Inshalla - שלושת הפיצ'ים הראשונים של ה - Inshalla Factor. (גם למי שלא ממשיך לטפס את Factor, הפיץ' הבא-הרביעי- מומלץ (6a).

Mumkin - ארבעת הפיצ'ים הראשונים של IBM.

Beauty - מסלול יפהפה על ג'בל אום-אג'יל. מסלול מגוון וכולו על סלע מעולה. חצי מהצמד "היפה והחיה". The Beast נהרס ברעידת אדמה לפני כמה שנים.

Alan and His Perverse Frog - מסלול קרוב לביוטי, קצת פחות ישר ויותר מתפתל אבל עדיין - מומלץ ביותר.

Mano Negra - "יצירת מופת" מבית קולונה. ארבעה פיצ'ים יפיפיים על סלע מעולה, עם בולטים איפה שצריך.

Rainbow Warier - ארבעת הפיצ'ים הראשונים של הAquarius. סלע טוב וטרברסות עם אדרנלין.

Cat-Fish Corner - שלושה פיצ'ים על המפנה הדרומי של ג'אבל חראזי (ורסיה להתחלה קשה יותר לBlack Corner). טיפוס איכותי על סלע מצויין (תחנות מבולטות).

מסלולים ארוכים

Black Magic

Rum Doodle

Pillar of Wisdom

Lionheart

King Hussein

Merlin's Wand

Inshalla Factor

Towering Inferno

Hikers Road


תרמו לדף זה: מיכה יניב, עוד מישהו ואחרים...