סקווארל

מתוך Climbing_Encyclopedia
גרסה מ־07:46, 10 במאי 2018 מאת מיכה יניב (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סקווארל

סקווארל (באנגלית: Squarel) הוא אמצעי חיכוך מתוצרת חברת BG- GEAR האמריקאית, סקווארל מוכר ונפוץ בעיקר בקרב הגולשים בארה"ב ונחשב בין הטובים שבאמצעי החיכוך לקניונינג .

הסקווארל הוא אמצעי חיכוך ייעודי לקניונינג, הוא מאפשר הוספת חיכוך תוך כדי גלישה בצורה נוחה, נעילה בקלות. למעשה, הוא מעין אמצעי חיכוך ייעודי לקניונינג, שמאפשר שחרור חבל מבלי לנתק אותו מהרתמה ועוד.

לסקווארל חור ראשי דומה בצורתו לחור הראשי בפיראנה ו-3 קרניים צידיות, הם שמאפשרות לו את האופציות הרבות לחיכוך ואת אפשרות הנעילה קלה.

לסקווארל אלמנט גומי המונע תזוזה של הטבעת בחור החיבור. אלמנט זה מונע יציאה לא מכוונת של האמצעי מהטבעת, יתרון זה משמעותי בעיקר במים זורמים שם יש סכנה שאמצעי החיכוך ייפול למים בעת ניתק החבל.

יתרון נוסף בסקווארל הוא שאין צורך לגעת באמצעי חיכוך על מנת לנתק את החבל אלא רק לפתוח את הטבעת, זה זניח אך משמעותי בגלישות גבוהות בהם אמצעי החיכוך מתחמם מאוד ועלול לגרום לכוויה בניסיון לנתק את החבל ממנו בסיום הגלישה.

הסקווארל הוא מאמצעי החיכוך המאפשרים גלישה על חבלים בטווח קטרים רחב. זה משמעותי בעיקר כשמדובר בחבל בודד. בדומה לשמינית, הוא פחות נוח לשימוש בחבל כפול (יצירת הצלבות בין החבלים) . מכיוון שבטיולי קניונינג הגלישה תהיה לרוב על חבל אחד, זה לא כלכך משנה. עניין זה רלבנטי למגוון שיטות כמו גלישה עם חבל משיכה, גלישה עם בלוק, גלישה עם פידלסטיק ועוד.

הסקווארל נחשב לאמצעי שיוצר הרבה פיתולים בחבל. זהו חיסרון מורגש ומשמעותי בהשוואה למכשירים אחרים לקניונינג כמו הקריטר.

הסקווארל שוקל 133 גרם, הוא מעט כבד מהפיראנה (90גרם) ומהקריטר (130 גרם).

דגם הסקווארל הנמכר כיום נקרא Sqwurel 2 ונמכר בצבעים כסוף וכחול.


תרמו לדף זה: U.K.R ואחרים...