הצלבות בקשרים

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

המונח הצלבות בקשרים ולולאות מתייחס למצבים בהם החבלים בתוך הקשר עוברים זה מעל זה.

הצלבות הן בדרך כלל לא רצויות, כי הן מצביעות על כך שהקשר אינו קומפאקטי. קשר כזה הוא בדרך כלל חלש יותר, כי ההצלבות גורמות לכך שהמגע בין החבלים קטן בהשוואה לצורה המסודרת, יש פחות חיכוך בין החבלים והקשר יהיה חלש יותר. במקרים רבים, ההשפעה על החוזק של הקשר היא מזערית ולא משמעותית, אבל יש מקרים שבהם זה לא המצב והקשר נחלש מאד.

יש קשרים שבהם הצלבות לא מאד משפיעות על החוזק, כפי שציינת, אבל יש קשרים שבהם זה כן משפיע במידה רבה. ובמקרים אחרים - זה משפיע על הבטיחות של הקשר יותר מאשר על החוזק שלו. בלולאת שמונה, למשל, שהוא קשר בטיחותי מאד, ההצלבות הופכות אותו ללא בטיחותי. כלומר - החוזק שלו מושפע במידה מעטה, אבל הסיכוי שהוא יחליק וייפתח הרבה לפני שהוא ייקרע - גדל באופן משמעותי.


נקודה נוספת היא היכולת לזהות את הקשר בקלות. ללולאת שמונה מסודרת, בלי הצלבות, צורה טיפוסית, מובהקת ויחידה. לאותה לולאה עם הצלבות יכולות להיות צורות רבות, וניתן בקלות לקשור "לולאת שמונה" לא נכונה, שתיראה דומה ללולאת שמונה נכונה עם הצלבות.

יש מקרים שבהם הצלבות הן רצויות, כאשר הן הגורם לכך שהקשר יעבוד. כך במקרה של קשר פרוסיק צרפתי, למשל.


  1. . אנדריאה היה מצביע על כך שקשר מכוער (כלומר - עם הצלבות) זה סגנון גרוע וזה אומר שאתה לא שולט טוב בחומר. אפשר לחשוב על זה כמו פרסומת עם דוגמנית מכוערת - זה לא מוכר כלכך טוב...
  2. . קשר עם הצלבות נראה פחות כמו עצמו. כלומר - קשה יותר לזהות טעויות בקשר.
  3. . ״הצלבות״ זו מילה כללית מדי:

א.


תרמו לדף זה: מיכה יניב ואחרים...