העירו לי שאני מטפס נורא לאט. למה בכלל זה משנה באיזו מהירות מטפסים?

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

טוב, זה לא נורא, אבל זה גם לא באמת מומלץ. תראה, הסיבות למה לטפס מהר שונות בין סגנונות שונים של טיפוס. אבל בכל הסגנונות יוצא שכדאי לשפר את מהירות הטיפוס.

  • בטיפוס ספורטיבי, למשל, ככל שאתה יותר זמן על המסלול, ככה אתה יותר עייף בסופו. זו גם הסיבה שיש הממליצים לפעמים להתאמן בטיפוס איטי, אבל כשיוצאים לשטח, או בתחרויות, לטפס מהר ככל האפשר. ככה תוכל לטפס מסלולים קשים יותר, תוכל לטפס מסלולים שהם יותר ססטיינד, וגם תוכל לטפס יותר מסלולים ביום טיפוס.
  • במסלולים ארוכים גם מבולטים, גם טראד וגם אלפיניים, ככל שתטפס יותר מהר כך תוכל לטפס מסלולים ארוכים יותר, או במילים אחרות, תוכל לבחור מתוך מגוון גדול יותר של מסלולים.
  • במסלולים של קירות גדולים, הרים גבוהים וכו' (כאלה של יותר מיום) אם אתה איטי, תצטרך יותר ציוד, מים, אוכל וכו'. זה הופך את כל העסק להרבה יותר מסורבל.

בסופו של דבר, כולם הם אספקטים שונים של אותו עניין - יעילות. אם אתה מטפס מאד לאט, האופציות שלך מוגבלות, ואתה לא מנצל את היכולת שלך, את הזמן שלך ואת אתרי הטיפוס שלך ביעילות המירבית.

ואם החלטת שזה מה שאתה רוצה, כלומר, לטפס יותר מהר, דע לך שחיפוש קצר באנציקלופדיה היה מביא אותך למאמר שכותרתו איך לטפס יותר מהר, שבו יש המון רעיונות על איך לעשות את זה, וגם כמה סיבות למה זה כדאי.


תרמו לדף זה: מיכה יניב ואחרים...