פרכט והאופולטר

מתוך Climbing_Encyclopedia
גרסה מ־23:33, 1 בינואר 2008 מאת Eladski (שיחה | תרומות) (דף חדש: מסלולי ה"דור החדש" בואדי ! שני האוסטרים (יחד עם שותפים "טירוליים" אחרים)הגיעו לואדי לראשונה במרץ 88, אחרי...)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מסלולי ה"דור החדש" בואדי ! שני האוסטרים (יחד עם שותפים "טירוליים" אחרים)הגיעו לואדי לראשונה במרץ 88, אחרי "גל" הבריטים (אדוורדס, קולונה וחבריהם), והעלו ליגה את רמת ואופי המסלולים !

הם הראשונים לפתוח קווים על ג'בל "נאסראני" (שתי הפסגות -דרומית וצפונית), ג'אבל "קראזי", וקווי טיפוס "אמיתיים" על כל רכס "אום אשרין", כמו גם על פסגות אחרות בואדי.

מה שבעיקר מאפיין את המסלולים שלהם הוא סגנון "נקי" מאוד (בלי בולטים או פיתונים !)יצירתיות גבוהה ו"סופר" commitment ! הקווים שנבחרו ואופי המסלולים הוא כזה שמחפש תמיד את הסלע הטוב ואת קטעי הטיפוס האיכותיים, ולא בהכרח את קו ה"חולשה" הטבעי, או את קו העגינות הברור. התוצאה היא מסלולים ארוכים מאוד, לא תמיד קלים להתמצאות (אבל ה"טופו" תמיד ברור), שמכתיבים סגנון מהיר ו"מחייב"

המסלולים תמיד ארוכים (ממש מסלולי "Big Wall"),הדרוגים (UIAA, כמקובל בחלק של אירופה ממנו הם באים)תמיד קשוחים (ואחידים !), הזמנים סופר מהירים (צוות "ריאלי" תמיד ייקח מקדם זמן נוסף במסלולים שלהם !), והcommitment שייך לליגה אחרת (לחדשים בואדי מומלץ להתחיל עם מסלולים "רכים יותר"....)

המלצות ל"חוזרים": - כדאי להזכיר שהזוג השתמשו בחבלי 50 מטר למסלולים שלהם (ולמי שגולש על המסלול מומלץ להשתמש באורך דומה) - הרבה מהמסלולים לא רואים הרבה "חזרות", כך שכדאי לקחת רצועות וחבלי השארה ! - לקרא טוב-טוב את הטופו ולהבין אותו("SU", "KS", "$" והציורים המתארים פינות, OPEN BOOKS ופייסים).למרות שהוא בד"כ טוב עדיין קל לטעות ! - קחו מקדם זמן נוסף ! (10-20% מהזמנים הניתנים בגייד-בוק)