בולדרים בחיפה

מתוך Climbing_Encyclopedia
גרסה מ־01:01, 18 במרץ 2020 מאת מיכה יניב (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מיקום המצוקון של רמת חן

בחיפה מספר רב של מצוקים קטנים. רובם מרוכזים במפנה המזרחי של הכרמל. בתוך העיר ישנם מספר מצוקים באזור בשכונות זיו, רמת-חן, רוממה, ורמת-ספיר.

חלק מהמצוקים נהרסו עקב הבניה וחלק לא נגישים. יואב ניר ואני הלכנו לבדוק מצוק ברמת הדר שנהרס, ואני טיפסתי על צוק שהיה ואיננו באזור הגרנד קניון.

עם אלון ניוטון עלינו למצוק תחת לרמת-ספיר שאיננו נגיש כיום. בבקשה לשמור על הקיים. בבקשה לא להדביק או לחצוב אחיזות. יש מספיק קירות לכך. בעיות שלא תפתרו היום מישהו אולי יפתור עוד שנה, אז אל תקלקלו לו (או לה).

רמת-חן

בתמונה האווירית רואים את רמת-ספיר למטה, ואת רמת-חן מימין. ישנו שביל מסומן, בתמונה מסומן עם קו מקוקו, ממגרש הספורט ברמת-ספיר למרכז-זיו, נווה שאנן. כשעה הליכה. באמצע המסלול, מתחת לבית האבות ברחוב בת-חן 40, יש מצוקון. כמאה מטר אורכו וגובה עד כעשר מטרים. במצוק מספר גגות. המצוק יבש כל השנה, ויש תצפית מדהימה על מנהרות הכרמל והגרנד קניון. במצוק ישנן מספר בולטים והרבה בעיות בולדרינג.

המצוקון של רמת חן

הכי מהיר להגיע זה מרמת חן. לחנות ליד בית האבות, לרדת דרך הגינה לדרך עפר המקיפה את השכונה, ולפנות שמאלה. הליכה של כמאה מטר תביא אותכם למצוק. אם תפנו ימינה בדרך עפר, תגיעו למצוק נוסף. קצר יותר, אבל יותר אתגרי.


זיו

מצוק העורבים

קישורים חיצוניים


תרמו לדף זה: דורון בר, מיכה יניב ואחרים...