שיחה:האחים רמי

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אך, האחים רמי... אחד הדברים שבולטים מאוד בדרוגים של האחים רמי, אפילו יותר מה"קשיחות" שלהם, הוא חוסר האחידות בדרוגים שניתנים ל"FREE" (וזו אולי נקודת הנחה מוצקה יותר לבסס עליה חלק מהטענות והביקורת) ! דוגמאות לא חסר. את ה"King Hussein" כבר הזכרת (הרבה מהחמשים לא פחות קשים מהחמש פלוסים-אם לא יותר, ושלא לדבר על ה6A/B EXP של הפיץ' האחרון...) שווה להזכיר גם את ה"Divers-Tissement" על המפנה הדרומי של ג'אבל אסאד, שבו פיצ'ים 3 ו4 מדורגים בדיוק אותו דבר: 5+,A1 או (6B) טיפסתי את המסלול ב"FREE", ולדעתי בפיץ' 4 יש שני צעדים קשים בהרבה מ6B (באופן מפתיע זה בדיוק הצעדים שמוגנים בפיתון...), ובכל מקרה קשים משמעותית מכל צעד בפיץ' שלפניו ! (אגב, בלי כל קשר - המסלול יפיפה ומומלץ !)

הטענה על כך שהם כלל לא טיפסו מסלולים ששמם חתום על הFA שלו היא לדעתי מוגזמת. לא צריך להיסחף, בכל זאת מדובר במטפסים מנוסים ומוכשרים.

אני חושב שהדרוגים המטעים שלהם בFREE הם לא מתוך "Sand Bagging" מכוון, אלא מתוך חוסר חשיבות ותשומת לב מצידם לכל קונספט ה-Free Climbing במסלולים ארוכים. זה פשוט לא ממש מעניין אותם (בטח לא במקום כמו ואדי ראם. בקאלימנוס אגב, הדרוגים של מסלולי הספורט שלהם שטיפסתי לגמרי "שפויים"). 

אני מצטרף מאוד לטענה בנוגע לאיכות המסלולים שלהם ולהמלצה לא לטפס מסלולים בלי המלצה מפורשת. הקווים שהם בוחרים (בואדי) הם קווים "טבעיים", ברורים. קווי "חולשה" בדרך למעלה. ובואדי יש מעט קווים כאלה שהסלע לכל אורכם הוא איכותי. (לכן ברוב המסלולים שלהם יש קטעי אייד רבים, והרבה סלע מחורבן !)

מה שמאפיין את המסלולים שלהם בגדול זה - לא הרבה Commitment , ומעט מאוד יצירתיות.... 

רוצים את ההיפך ? לכו על Haupolter & Precht