הבדלים בין גרסאות בדף "קריטר"

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שורה 20: שורה 20:
 
תרמו לדף זה: [[משתמש:U.K.R|U.K.R]] ואחרים...
 
תרמו לדף זה: [[משתמש:U.K.R|U.K.R]] ואחרים...
  
[[קטגוריה: ציוד]][[קטגוריה: ציוד קניונינג]][[קטגוריה: אמצעי חיכוך]]
+
[[קטגוריה: ציוד]][[קטגוריה: קניונינג|ציוד קניונינג]][[קטגוריה: אמצעי חיכוך]]

גרסה מ־08:51, 8 במאי 2018

805138797.jpg

קריטר הוא אמצעי חיכוך המבוסס על השמינית ודומה לה באופן שימושו , מתוצרת Canyon Werks ,ביגוד לשמינית הנפוצה , קריטר מוכר ונפוץ בעיקר בקרב הגולשים בארה"ב ונחשב ביניהם למתאים ביותר שבאמצעי החיכוך לקניונינג .

הקריטר הוא אמצעי חיכוך ייעודי לקניונינג, הוא מאפשר הוספת חיכוך תוך כדי גלישה בצורה נוחה , נעילה בקלות , הוא אמצעי חיכוך שמאפשר שחרור חבל מבלי לנתק אותו מהרתמה ועוד'

לקריטר 4 קרניים , 2 עליונות ו2 תחתונות , הם שמאפשרות לו את האופציות הרבות לחיכוך ואת אפשרות הנעילה הקלה .

לקריטר גומי לחץ המונע תזוזה של הטבעת בחור ההכנסה לאמצעי החיכוך וממילא מונע יציאה לא רצויה של האמצעי מהטבעת , יתרון זה משמעותי בעיקר במים זורמים שם יש סכנה שאמצעי החיכוך ייפול למים בעת ניתק החבל.

יתרון נוסף בקריטר הוא שאין צורך לגעת באמצעי חיכוך על מנת לנתק את החבל אלא רק לפתוח את הטבעת, זה זניח אך משמעותי בגלישות גבוהות בהם אמצעי החיכוך מתחמם מאוד ועלול לגרום לכוויה בניסיון לנתק את החבל ממנו בסיום הגלישה.

הקריטר הוא מאמצעי החיכוך המאפשרים גלישה על חבלים בטווח קטרים רחב בעיקר שמדובר בחבל בודד , בדומה לשמינית הוא פחות נוח לשימוש חבל כפול (יצירת הצלבות בין החבלים) אך ממילא בטיולי קניונינג הגלישה תהיה לרוב בגלישה על חבל אחת במגוון שיטות בהם גלישה עם חבל משיכה גלישה עם בלוק גלישה עם פידלסטיק ועוד'

מבין אמצעי החיכוך לקניונינג הקריטר לא יוצר הרבה פיתולים בחבל בניגוד לדוגמא ל סקווארל ונחשב לנוח מבחינה זו. משקל הקריטר הוא 130 גרם , מעט כבד מהפיראנה (90 גרם) וצמוד במשקלו לסקווארל (133 גרם).

דגם הקריטר הנמכר כיום נקרא Critr 2 ונמכר בצבעים ורוד , כתום וכחול.

תרמו לדף זה: U.K.R ואחרים...