הבדלים בין גרסאות בדף "קריטר"

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שורה 1: שורה 1:
 
[[תמונה:805138797.jpg|left|200px]]
 
[[תמונה:805138797.jpg|left|200px]]
  
[[קריטר]] הוא [[אמצעי חיכוך]] המבוסס על ה[[שמינית]] ודומה לה באופן שימושו , מתוצרת Canyon Werks ,ביגוד ל[[שמינית]] הנפוצה , [[קריטר]] מוכר ונפוץ בעיקר בקרב הגולשים בארה"ב ונחשב ביניהם למתאים ביותר שב[[אמצעי חיכוך|אמצעי החיכוך]] ל[[קניונינג]] .
+
[[קריטר]] (באנגלית Critr) הוא [[אמצעי חיכוך]] המבוסס על ה[[שמינית]] ודומה לה באופן שימושו, מתוצרת חברת Canyon Werks האמריקאית,ביגוד לשמינית הנפוצה, הקריטר מוכר ונפוץ בעיקר בקרב הגולשים בארה"ב ונחשב ביניהם למתאים ביותר שבאמצעי החיכוך ל[[קניונינג]].
  
ה[[קריטר]] הוא [[אמצעי חיכוך]] ייעודי ל[[קניונינג]], הוא מאפשר הוספת [[חיכוך]] תוך כדי [[גלישה]] בצורה נוחה , [[נעילת אמצעי חיכוך|נעילה]] בקלות , הוא [[שמינית מיוחדת לקניונינג|אמצעי חיכוך שמאפשר שחרור חבל מבלי לנתק אותו מהרתמה]] ועוד'
+
ה[[קריטר]] הוא אמצעי חיכוך ייעודי לקניונינג, הוא מאפשר הוספת [[חיכוך]] תוך כדי [[גלישה]] בצורה נוחה, [[נעילת אמצעי חיכוך|נעילה]] בקלות, הוא [[שמינית מיוחדת לקניונינג|אמצעי חיכוך שמאפשר שחרור חבל מבלי לנתק אותו מהרתמה]] ועוד'
  
ל[[קריטר]] 4 קרניים , 2 עליונות ו2 תחתונות , הם שמאפשרות לו את האופציות הרבות ל[[חיכוך]] ואת אפשרות ה[[נעילת אמצעי חיכוך|נעילה]] הקלה .
+
לקריטר 4 קרניים, 2 עליונות ו2 תחתונות, הם שמאפשרות לו את רמות החיכוך הרבות ואת אפשרות נעילת אמצעי החיכוך הקלה.
 +
לקריטר גומי לחץ המונע תזוזה של הטבעת בחור החיבור. אלמנט זה מונע יציאה לא מכוונת של האמצעי מהטבעת, יתרון זה משמעותי בעיקר במים זורמים שם יש סכנה שאמצעי החיכוך ייפול למים בעת ניתק ה[[חבלים|חבל]].
 +
יתרון נוסף בקריטר הוא שאין צורך לגעת באמצעי החיכוך על מנת לנתק את החבל אלא רק לפתוח את הטבעת, זה זניח אך משמעותי בגלישות גבוהות בהם אמצעי החיכוך מתחמם מאוד ועלול לגרום לכוויה בניסיון לנתק את החבל ממנו בסיום הגלישה.
  
ל[[קריטר]] גומי לחץ המונע תזוזה של הטבעת בחור ההכנסה ל[[אמצעי חיכוך|אמצעי החיכוך]] וממילא מונע יציאה לא רצויה של האמצעי מהטבעת , יתרון זה משמעותי בעיקר במים זורמים שם יש סכנה ש[[אמצעי חיכוך|אמצעי החיכוך]] ייפול למים בעת ניתק ה[[חבלים|חבל]].
+
הקריטר  הוא מאמצעי החיכוך המאפשרים גלישה על חבלים בטווח קטרים רחב. זה משמעותי בעיקר כשמדובר בחבל בודד. בדומה לשמינית, הוא פחות נוח לשימוש בחבל כפול (יצירת הצלבות בין החבלים) . מכיוון שבטיולי קניונינג הגלישה תהיה לרוב על חבל אחד, זה לא כלכך משנה. עניין זה רלבנטי למגוון שיטות כמו[[גלישה עם חבל משיכה]] [[גלישה עם בלוק ]] גלישה עם [[פידלסטיק]] ועוד'
  
יתרון נוסף ב[[קריטר]] הוא שאין צורך לגעת ב[[אמצעי חיכוך]] על מנת לנתק את החבל אלא רק לפתוח את ה[[טבעת]], זה זניח אך משמעותי בגלישות גבוהות בהם [[אמצעי חיכוך|אמצעי החיכוך]] מתחמם מאוד ועלול לגרום לכוויה בניסיון לנתק את ה[[חבלים|חבל]] ממנו בסיום ה[[גלישה]].
+
מבין אמצעי החיכוך לקניונינג הקריטר נחשב כזה שלא יוצר הרבה פיתולים בחבל בניגוד לדוגמא ל [[סקווארל]] ונחשב לנוח מבחינה זו.
 
+
משקל הקריטר הוא 130 גרם, מעט כבד מה[[פיראנה]] (90 גרם) וצמוד במשקלו לסקווארל(133 גרם).
ה[[קריטר]] הוא מ[[אמצעי חיכוך|אמצעי החיכוך]] המאפשרים [[גלישה]] על [[חבלים]] בטווח [[קוטר של חבל|קטרים]] רחב בעיקר שמדובר בחבל בודד , בדומה ל[[שמינית]] הוא פחות נוח לשימוש חבל כפול (יצירת הצלבות בין החבלים) אך ממילא בטיולי [[קניונינג]] ה[[גלישה]] תהיה לרוב בגלישה על חבל אחת במגוון שיטות בהם [[גלישה עם חבל משיכה]] [[גלישה עם בלוק ]] גלישה עם [[פידלסטיק]] ועוד'
 
 
 
מבין [[אמצעי חיכוך|אמצעי החיכוך]] ל[[קניונינג]] ה[[קריטר]] לא יוצר הרבה פיתולים ב[[חבלים|חבל]] בניגוד לדוגמא ל [[סקווארל]] ונחשב לנוח מבחינה זו.
 
משקל ה[[קריטר]] הוא 130 גרם , מעט כבד מה[[פיראנה]] (90 גרם) וצמוד במשקלו ל[[סקווארל]] (133 גרם).
 
  
 
דגם ה[[קריטר]] הנמכר כיום נקרא Critr 2 ונמכר בצבעים ורוד , כתום וכחול.
 
דגם ה[[קריטר]] הנמכר כיום נקרא Critr 2 ונמכר בצבעים ורוד , כתום וכחול.

גרסה מ־14:17, 8 במאי 2018

805138797.jpg

קריטר (באנגלית Critr) הוא אמצעי חיכוך המבוסס על השמינית ודומה לה באופן שימושו, מתוצרת חברת Canyon Werks האמריקאית,ביגוד לשמינית הנפוצה, הקריטר מוכר ונפוץ בעיקר בקרב הגולשים בארה"ב ונחשב ביניהם למתאים ביותר שבאמצעי החיכוך לקניונינג.

הקריטר הוא אמצעי חיכוך ייעודי לקניונינג, הוא מאפשר הוספת חיכוך תוך כדי גלישה בצורה נוחה, נעילה בקלות, הוא אמצעי חיכוך שמאפשר שחרור חבל מבלי לנתק אותו מהרתמה ועוד'

לקריטר 4 קרניים, 2 עליונות ו2 תחתונות, הם שמאפשרות לו את רמות החיכוך הרבות ואת אפשרות נעילת אמצעי החיכוך הקלה. לקריטר גומי לחץ המונע תזוזה של הטבעת בחור החיבור. אלמנט זה מונע יציאה לא מכוונת של האמצעי מהטבעת, יתרון זה משמעותי בעיקר במים זורמים שם יש סכנה שאמצעי החיכוך ייפול למים בעת ניתק החבל. יתרון נוסף בקריטר הוא שאין צורך לגעת באמצעי החיכוך על מנת לנתק את החבל אלא רק לפתוח את הטבעת, זה זניח אך משמעותי בגלישות גבוהות בהם אמצעי החיכוך מתחמם מאוד ועלול לגרום לכוויה בניסיון לנתק את החבל ממנו בסיום הגלישה.

הקריטר הוא מאמצעי החיכוך המאפשרים גלישה על חבלים בטווח קטרים רחב. זה משמעותי בעיקר כשמדובר בחבל בודד. בדומה לשמינית, הוא פחות נוח לשימוש בחבל כפול (יצירת הצלבות בין החבלים) . מכיוון שבטיולי קניונינג הגלישה תהיה לרוב על חבל אחד, זה לא כלכך משנה. עניין זה רלבנטי למגוון שיטות כמוגלישה עם חבל משיכה גלישה עם בלוק גלישה עם פידלסטיק ועוד'

מבין אמצעי החיכוך לקניונינג הקריטר נחשב כזה שלא יוצר הרבה פיתולים בחבל בניגוד לדוגמא ל סקווארל ונחשב לנוח מבחינה זו. משקל הקריטר הוא 130 גרם, מעט כבד מהפיראנה (90 גרם) וצמוד במשקלו לסקווארל(133 גרם).

דגם הקריטר הנמכר כיום נקרא Critr 2 ונמכר בצבעים ורוד , כתום וכחול.

תרמו לדף זה: U.K.R ואחרים...