קיר הטראסה

מתוך Climbing_Encyclopedia
גרסה מ־23:49, 29 באוקטובר 2020 מאת מיכה יניב (שיחה | תרומות) (יצירת דף עם התוכן "{{אתרים}} קיר הטראסה הוא קיר תמך מחופה בבאר שבע, שסומנו עליו בצבעים מספר מסלולים. יש תחנות...")
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הטופואים של אתרי הטיפוס באנציקלופדיה הם כלליים מאד ומכילים רק מידע ראשוני: איך מגיעים, מה אופי הטיפוס באתר וכו'. אין שום התחייבות שהמידע מדוייק או עדכני.

את המדריך המלא של אתרי טיפוס בישראל ניתן לרכוש בטיפוס אורבני או בכל קירות הטיפוס האחרים

קיר הטראסה הוא קיר תמך מחופה בבאר שבע, שסומנו עליו בצבעים מספר מסלולים. יש תחנות ל]]טופ-רופ]].

היסטוריה

הקיר התגלה בשנת 2012 על ידי מספר סטודנטים מטפסים: יובל רביד ואחרים. עדיין לא היה מועדון בולדרינג בבאר שבע, והמצוקים הקרובים הם רחוקים למדי. זה הפך להיות תחליף לקיר אימונים עירוני.

איך מגיעים

מפת הגעה

נוסעים צפונה על כביש 90, לכיוון קריית שמונה. בצומת כח פונים ועולים למעלה בכביש 899. עוברים את צומת ישע, ובפניה הראשונה (צומת יפתח) פונים ימינה לכביש 886, עוברים את קיבוץ יפתח ונוסעים כמעט עד קיבוץ מנרה. אחרי הסימון של ק"מ מס' 71, כ-10 ק"מ מצומת יפתח יש פניה קטנה ימינה לצוק מנרה. פונים שם וממשיכים לכיוון התצפית ובית הקברות. ממשיכים על פי השילוט למצפור אמיר קרא. קצת אחרי המצפור יש התרחבות שאפשר לחנות בה.

בצד שמאל (צפון) של רחבת המצפור יש שביל קטן שיורד אל המצוק.

ציוד

המסלולים הארוכים ביותר הם של 12מ'. חבל של 30מ' ו-2 ראנרים יספיקו לכל המסלולים באתר.

אם רוצים לשים טופ-רופים על המסלולים, יש להשתמש בראנרים שלכם, ולא להשתמש בטבעות ההקלפה שעל הבולטים לשם כך.

המסלולים

המסלולים

המסלולים הם לפי האחיזות המסומנות בצבע על הקיר. 1. "עזיז פקטור" 6b (ירוק), אלון וייס. 2. "מעבר ערבה" 5c (אדום), ערבה בן חיים. 3. "עוצמה לישראל" +6b (כחול), מתן בן אשר. 4. "גאנגם סטייל" 6a (אדום), יובל רביד. 5. "יוגה מאסטר" +6b (ירוק) , מתן בן אשר. 6. "אמריקה" 6b (צהוב), יובל רביד. 7. "דווקא די מגניב" 6c (כחול), יונתן זאבי. 8. "רוביק" 5c (אדום), מתן בן אשר. 9. "ניחוחות הדרום" 6c (כתום), יונתן זאבי. 10. "???" 6c (כחול), ניב קורן. 11. "עלה ירוק" 6a (ירוק), רביד סיון. 12. "מדליין"6b טרוורס (שחור) , רביד סיון.


תרמו לדף זה: מיכה יניב ואחרים...