הבדלים בין גרסאות בדף "פיץ'"

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
 
שורה 3: שורה 3:
 
אותו מונח משמש גם לציון ה[[תחנות|תחנה]] שבין הפיצ'ים. כך למשל, התחנה שאחרי שישה פיצ'ים תיקרא הפיץ' השישי.
 
אותו מונח משמש גם לציון ה[[תחנות|תחנה]] שבין הפיצ'ים. כך למשל, התחנה שאחרי שישה פיצ'ים תיקרא הפיץ' השישי.
  
[[מסלולים|מסלול]] של פיץ׳ אחד נקרא סינגל-פיץ׳. [[מסלולים ספורטיביים]] הם לרוב מסלולי סינגל-פיץ׳. מסלולים כאלו לרוב יהיו קצרים מחצי אורך החבל, כדי שאפשר יהיה להוריד את המטפס לקרקע מהתחנה שבסוף המסלול.
+
[[מסלולים|מסלול]] של פיץ' אחד נקרא סינגל-פיץ'. [[מסלולים ספורטיביים]] הם לרוב מסלולי סינגל-פיץ'. מסלולים כאלו לרוב יהיו קצרים מחצי אורך החבל, כדי שאפשר יהיה להוריד את המטפס לקרקע מהתחנה שבסוף המסלול.
  
מסלולים ארוכים, של יותר מפיץ׳ אחד נקראים מסלולי [[מולטי-פיץ']]. זה בדרך כלל קיים במסלולי [[טראד]] ארוכים, ב[[מסלולים אלפיניים]], אבל קיים גם במסלולים ארוכים מבולטים.
+
מסלולים ארוכים, של יותר מפיץ' אחד נקראים מסלולי [[מולטי-פיץ']]. זה בדרך כלל קיים במסלולי [[טראד]] ארוכים, ב[[מסלולים אלפיניים]], אבל קיים גם במסלולים ארוכים מבולטים.
  
 
----
 
----

גרסה אחרונה מ־06:49, 22 ביולי 2018

פיץ' (באנגלית: pitch, בצרפתית: longeur, כלומר - אורך חבל) הוא קטע טיפוס בהובלה בין שתי תחנות. בתיאוריה, אורך הפיץ' מוגבל על ידי אורך החבל. בפועל, הפיצ'ים כמעט תמיד קצרים יותר מאורך החבל, והגורם המגביל הוא הדראג, החיכוך של החבל על הסלע ובעגינות, שהולך וגדל ככל שהפיץ' מתארך.

אותו מונח משמש גם לציון התחנה שבין הפיצ'ים. כך למשל, התחנה שאחרי שישה פיצ'ים תיקרא הפיץ' השישי.

מסלול של פיץ' אחד נקרא סינגל-פיץ'. מסלולים ספורטיביים הם לרוב מסלולי סינגל-פיץ'. מסלולים כאלו לרוב יהיו קצרים מחצי אורך החבל, כדי שאפשר יהיה להוריד את המטפס לקרקע מהתחנה שבסוף המסלול.

מסלולים ארוכים, של יותר מפיץ' אחד נקראים מסלולי מולטי-פיץ'. זה בדרך כלל קיים במסלולי טראד ארוכים, במסלולים אלפיניים, אבל קיים גם במסלולים ארוכים מבולטים.


תרמו לדף זה: מיכה יניב ואחרים...