הבדלים בין גרסאות בדף "פידלסטיק"

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שורה 14: שורה 14:
  
 
==קשירה==
 
==קשירה==
הקשר המקובל הוא [[קשר אבן]] שמכונה לפעמים גם [[קשר פידלסטיק]]. למעשה - גם [[קשר מוט]] על חבל כפול יעשה בדיוק את אותה העבודה.
+
הקשר המקובל הוא [[קשר אבן]] שמכונה לפעמים גם [[קשר פידלסטיק]]. למעשה - גם [[קשר מוט]] על חבל כפול יעשה בדיוק את אותה העבודה. ניתן לחבר את חבל המשיכה בחיבור רפוי לחבל הגלישה, ורק אחריו - לניצרה.
  
 
==קריאה נוספת==
 
==קריאה נוספת==

גרסה מ־02:48, 1 ביוני 2016

פידלסטיק קנוי, מפלסטיק, עם מיתר לחיבור לחבל המשיכה
פידלסטיק תוצרת בית, עם קשר מוט על שני החבלים

פידלסטיק (fiddlestick) הוא כינוי לניצרה ייעודית לגלישה עם חבל משיכה. מספר חברות מייצרות התקנים כאלו, ויש גם שמות שונים לכל דגם. בעיקרון מדובר במוט מוארך, מפלסטיק קשיח וחלק (כדי שיחליק בקלות מתוך הקשר).

כמובן שכל מקל חלק עם חור קטן, לחיבור חבל המשיכה, יעשה את העבודה.

אזהרה

שימו לב: טכניקות של גלישה עם חבל משיכה אינן מיועדות למתחילים. חשוב להתאמן ולתרגל את הקמת המערכת ״על יבש״, בבית, מספר רב של פעמים ובוריאציות שונות לפני שלוקחים אותה לשטח פראי...

שימוש

פידלסטיק מפלסטיק, מותקן עם קשר אבן, מוכן לגלישה

השימוש בפידלסטיק הוא מקובל בטכניקות קניונינג בהן לא רוצים למשוך את חבל הגלישה מהתחנה וגם לא רוצים לסחוב חבל כפול באורכו. ניתן לבנות תחנה של גלישה עם חבל משיכה עם ניצרה או פידלסטיק. גולשים על חבל יחיד. לאחר סיום הגלישה, מושכים את חבל המשיכה שמוציא את הניצרה וכל מרכיבי המערכת (הקשר, הניצרה חבל המשיכה וחבל הגלישה) נופלים.

קשירה

הקשר המקובל הוא קשר אבן שמכונה לפעמים גם קשר פידלסטיק. למעשה - גם קשר מוט על חבל כפול יעשה בדיוק את אותה העבודה. ניתן לחבר את חבל המשיכה בחיבור רפוי לחבל הגלישה, ורק אחריו - לניצרה.

קריאה נוספת

קישורים חיצוניים


תרמו לדף זה: מיכה יניב ואחרים...