סקי אלפיני

מתוך Climbing_Encyclopedia
גרסה מ־08:47, 7 בנובמבר 2007 מאת מיכה יניב (שיחה | תרומות) (דף חדש: '''סקי אלפיני''' (באנגלית alpine ski או downhill ski) הינו סגנון סקי שעיקרו גלישה במורד במסלולים מוכנים (piste) או ללא ...)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

סקי אלפיני (באנגלית alpine ski או downhill ski) הינו סגנון סקי שעיקרו גלישה במורד במסלולים מוכנים (piste) או ללא מסלולים כאלה (off-piste).


וחלקם טכניים. המטרה של הגולש היא לסיים את המסלול בזמן הקצר ביותר כאשר הוא מקפיד לעבור בין דגלים שנעוצים במסלול. מתחרה שלא הצליח לעבור בין זוג דגלים נפסל מאותה תחרות.

בתחרויות סקי מתחרים בארבעה סגנונות:

סלאלום: זהו סוג המסלול האיטי ביותר, וגם הטכני ביותר. המתחרים צריכים לעבור בין זוגות דגלים קרובים אחד לשני ועם פריסה צפופה, מה שמחייב פניות חדות מאוד כדי לעבור בין הדגלים ועל כן הגולש מתקשה לצבור מהירות.

סלאלום ענק: זהו מסלול מהיר יותר מסלאלום, אבל עדיין איטי ונחשב לטכני מאוד. רוב הגולשים שמתמחים בסלאלום מצליחים גם בסלאלום ענק. הפניות חדות מעט פחות מבסלאלום, מה שמאפשר צבירת מהירות רבה יותר.

סופר G (קיצור של סופר ג'יאנט סלאלום): זהו מסלול מהיר משמעותית מהקודמים שהוזכרו, עם דגלים צפופים פחות ולכן מתאפשר לגולש לצבור מהירות רבה, במסלולים מסוימים ישנם קטעים בהם המתחרה מגיע למהירות של 110 קמ"ש.

גלישה במורד: זהו המסלול המהיר ביותר בסקי האלפיני. הדגלים מרוחקים מאוד אחד מהשני ובצפיפות נמוכה מאוד, הפניות אינן חדות והמתחרה צובר מהירות אדירה, במסלולים מסוימים גולשים במהירות של למעלה מ-130 קמ"ש. ברוב מסלולי הגלישה במורד יש "מדרגות" והמתחרה מזנק מעליהן במהירות אדירה למרחק של מטרים רבים. זהו מסלול פחות טכני ומספר הפסילות מועט, אולם בגלל המהירות הרבה מתחרה שנופל נמצא בסכנת פציעה חמורה.