סקווארל

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Sqwurel 2.jpeg

סקווארל הוא אמצעי חיכוך מתוצרת חברת BG- GEAR האמריקאית , סקווארל מוכר ונפוץ בעיקר בקרב הגולשים בארה"ב ונחשב לטובים שבאמצעי החיכוך לקניונינג .

הסקווארל הוא אמצעי חיכוך ייעודי לקניונינג, הוא מאפשר הוספת חיכוך תוך כדי גלישה בצורה נוחה , נעילה בקלות , הוא אמצעי חיכוך שמאפשר שחרור חבל מבלי לנתק אותו מהרתמה ועוד'

לסקווארל חור ראשי דומה בצורתו לחור הראשי בפיראנה ו3 קרניים צידיות , הם שמאפשרות לו את האופציות הרבות לחיכוך ואת אפשרות הנעילה הקלה .

לסקווארל גומי לחץ המונע תזוזה של הטבעת בחור ההכנסה לאמצעי החיכוך וממילא מונע יציאה לא רצויה של האמצעי מהטבעת , יתרון זה משמעותי בעיקר במים זורמים שם יש סכנה שאמצעי החיכוך ייפול למים בעת ניתק החבל.

יתרון נוסף בסקווארל הוא שאין צורך לגעת באמצעי חיכוך על מנת לנתק את החבל אלא רק לפתוח את הטבעת, זה זניח אך משמעותי בגלישות גבוהות בהם אמצעי החיכוך מתחמם מאוד ועלול לגרום לכוויה בניסיון לנתק את החבל ממנו בסיום הגלישה.

הסקווארל הוא מאמצעי החיכוך המאפשרים גלישה על חבלים בטווח קטרים רחב בעיקר שמדובר בחבל בודד , בדומה לשמינית הוא פחות נוח לשימוש חבל כפול (יצירת הצלבות בין החבלים) אך ממילא בטיולי קניונינג הגלישה תהיה לרוב בגלישה על חבל אחת במגוון שיטות בהם גלישה עם חבל משיכה גלישה עם בלוק גלישה עם פידלסטיק ועוד'

מבין אמצעי החיכוך לקניונינג הסקווארל הוא אמצעי שיוצר הרבה פיתולים בחבל בניגוד לדוגמא ל קריטר , זהו אחד מהחסרונות העיקריים של מכשיר זה , חיסרון מורגש ומשמעותי . משקלו הוא 133 גרם , מעט כבד מהפיראנה (90 גרם) ומהקריטר (130 גרם).

דגם הסקווארל הנמכר כיום נקרא Sqwurel 2 ונמכר בצבעים כסוף וכחול.

תרמו לדף זה: U.K.R ואחרים...