סקווארל

מתוך Climbing_Encyclopedia
גרסה מ־07:10, 8 במאי 2018 מאת U.K.R (שיחה | תרומות) (יצירת דף עם התוכן "left|200px סקווארל הוא אמצעי חיכוך ה מתוצרת BG- GEAR , סקווארל מוכר ונפוץ ב...")
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

סקווארל הוא אמצעי חיכוך ה מתוצרת BG- GEAR , סקווארל מוכר ונפוץ בעיקר בקרב הגולשים בארה"ב ונחשב לטובים שבאמצעי החיכוך לקניונינג .

הסקראוול הוא אמצעי חיכוך ייעודי לקניונינג, הוא מאפשר הוספת חיכוך תוך כדי גלישה בצורה נוחה , נעילה בקלות , הוא אמצעי חיכוך שמאפשר שחרור חבל מבלי לנתק אותו מהרתמה ועוד'

לסקראוול חור ראשי דומה בצורתו לחור הראשי בפיראנה ו4 קרניים צידיות , הם שמאפשרות לו את האופציות הרבות לחיכוך ואת אפשרות הנעילה הקלה .

לסקראוול גומי לחץ המונע תזוזה של הטבעת בחור ההכנסה לאמצעי החיכוך וממילא מונע יציאה לא רצויה של האמצעי מהטבעת , יתרון זה משמעותי בעיקר במים זורמים שם יש סכנה שאמצעי החיכוך ייפול למים בעת ניתק החבל.

יתרון נוסף בסקראוול הוא שאין צורך לגעת באמצעי חיכוך על מנת לנתק את החבל אלא רק לפתוח את הטבעת, זה זניח אך משמעותי בגלישות גבוהות בהם אמצעי החיכוך מתחמם מאוד ועלול לגרום לכוויה בניסיון לנתק את החבל ממנו בסיום הגלישה.

הסקראוול הוא מאמצעי החיכוך המאפשרים גלישה על חבלים בטווח קטרים רחב בעיקר שמדובר בחבל בודד , בדומה לשמינית הוא פחות נוח לשימוש חבל כפול (יצירת הצלבות בין החבלים) אך ממילא בטיולי קניונינג הגלישה תהיה לרוב בגלישה על חבל אחת במגוון שיטות בהם גלישה עם חבל משיכה גלישה עם בלוק גלישה עם פידלסטיק ועוד'

מבין אמצעי החיכוך לקניונינג הסקראוול הוא אמצעי שיוצר הרבה פיתולים בחבל בניגוד לדוגמא ל קריטר , זהו אחד מהחסרונות העיקריים של מכשיר זה , חיסרון מורגש ומשמעותי . משקלו הוא 133 גרם , מעט כבד מהפיראנה (90 גרם) ומהקריטר (130 גרם).

דגם הסקראוול הנמכר כיום נקרא Sqwurel 2 ונמכר בצבעים כסוף וכחול.

תרמו לדף זה: U.K.R ואחרים...