הבדלים בין גרסאות בדף "נטישה"

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שורה 1: שורה 1:
'''לנטוש''' (באנגלית: '''[[to bail]]''' קיצור של '''to bail out''') היא נסיגה מ[[מסלול]] סלע, [[מסלול אלפיני]] או הר בלי להשלים את המסלול או להגיע לפסגה. נוטשים מסלול בגלל מזג אוויר גרוע, תאונה, בגלל שהמסלול קשה מדי או סתם שיש תחושה רעה בקשר להמשך.
+
'''לנטוש''' (באנגלית: '''[[to bail]]''' קיצור של '''to bail out''') זה אומר לסגת מ[[מסלול]] סלע, [[מסלול אלפיני]] או הר בלי להשלים את המסלול או להגיע לפסגה. נוטשים מסלול בגלל מזג אוויר גרוע, תאונה, בגלל שהמסלול קשה מדי או סתם שיש תחושה רעה בקשר להמשך.
  
 
על מסלולים תלולים נטישה מערבת בדרך כלל [[גלישה]], כמעט תמיד ב[[גולש אחרון]]. במקרים של תאונה הנטישה עשויה לערב [[חילוץ מוביל]] או חילוץ מסוג אחר.
 
על מסלולים תלולים נטישה מערבת בדרך כלל [[גלישה]], כמעט תמיד ב[[גולש אחרון]]. במקרים של תאונה הנטישה עשויה לערב [[חילוץ מוביל]] או חילוץ מסוג אחר.

גרסה מ־11:04, 17 באפריל 2019

לנטוש (באנגלית: to bail קיצור של to bail out) זה אומר לסגת ממסלול סלע, מסלול אלפיני או הר בלי להשלים את המסלול או להגיע לפסגה. נוטשים מסלול בגלל מזג אוויר גרוע, תאונה, בגלל שהמסלול קשה מדי או סתם שיש תחושה רעה בקשר להמשך.

על מסלולים תלולים נטישה מערבת בדרך כלל גלישה, כמעט תמיד בגולש אחרון. במקרים של תאונה הנטישה עשויה לערב חילוץ מוביל או חילוץ מסוג אחר.

נטישה ממסלולים ספורטיביים היא פשוטה יחסית. השיטה המקובלת היא להשאיר מיילון על בולט ולגלוש ממנו או שהמאבטח מוריד את המוביל. למעשה, גם ניקוי תחנה בטיפוס ספורטיבי היא סוג של נטישה.

היכולת לנטוש מסלול עומדת ביחס הפוך למחוייבות שהוא דורש. מסלולים מחייבים הם כאלה שחייבים להשלים אותם כדי לרדת מהם, כלומר - אי אפשר לנטוש בכל רגע. זה נכון למסלולים עם הרבה טרברסות, שליליים וכו'.

קריאה נוספת


תרמו לדף זה: מיכה יניב ואחרים...