מהי אנציקלופדית הטיפוס?

מתוך Climbing_Encyclopedia
גרסה מ־07:28, 19 בנובמבר 2007 מאת Admin (שיחה | תרומות) (דף חדש: '''אנציקלופדית הטיפוס''' היא פרוייקט של [http://www.imga.org.il/ עמותת מדריכי הטיפוס הישראלים] ושל [http://www.memg.co.il/ בי...)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אנציקלופדית הטיפוס היא פרוייקט של עמותת מדריכי הטיפוס הישראלים ושל בית הספר לגלישה וטיפוס של העמותה. מטרת האנציקלופדיה היא לשרת את ציבור המטפסים הישראלי. אין הקריאה באנציקלופדיה באה במקום קורס טיפוס מסודר, המועבר על ידי מדריכים מוסמכים ומנוסים.

טיפוס (על כל סוגיו, כולל גלישה, מערנות וקניונינג) הוא פעילות שיש בה סכנה אינהרנטית. במהות פעילויות הטיפוס השונות נמצאים: קבלת החלטות, הערכת היכולת, בחירת המסלולים, הציוד והאבטחה והאינפורמציה עליה המטפס יכול לסמוך.

המערכת עליה מבוססת האנציקלופדיה הינה מערכת פתוחה וכל משתמש רשום יכול לערוך (כמעט) כל דף במערכת. מכיוון שכך, הכותבים והמנהלים אינם אחראים לחומר המפורסם כאן ואינם יכולים לערוב למהימנותו (למרות שנשתדל, כמובן) או לכך שיהיה נכון, מדוייק, שלם ומקיף. בשום אופן אין לראות בחומר המתפרסם כאן כמקור היחיד והפוסק האחרון בכל שאלה או ויכוח בנוגע לטיפוס, ציוד טיפוס והשימוש בו.

הכותבים והמנהלים אינם אחראים לכל נזק או תאונה שתיגרם כתוצאה מקריאה באנציקלופדית הטיפוס. אנו ממליצים לכל המטפסים לבדוק היטב את הנאמר באתרי אינטרנט (לרבות אתר זה) לפני שהם מקבלים את הכתוב בהם כנכונים. חומר רב, נוסף, ומהימן, במיוחד פירוט אודות אופני השימוש הנכונים ותכונות הציוד ניתן למצוא בקטלוגים של החברות המייצרות את הציוד.

כל תרומה לאנציקלופדית הטיפוס היא פתוחה לשימוש המטפסים והקהילה. שימוש בחומר (העתקה, הדפסה, ציטוט וכו') מותר לאחר קבלת רשות ממפעילי האתר ומותנה בקישור למקור בכל מקום בו נעשה בחומר שימוש. המשמעות היא, שכאשר אתה כותב כאן אתה מוותר על זכויות היוצרים במובן המסורתי שלהם לכל חומר שאתה מפרסם באנציקלופדיה. זכויות היוצרים נשמרות תחת תנאי הרשיון. אם אינך רוצה שעבודתך תהיה זמינה לעריכה על ידי אחרים, שתופץ לעיני כל, ושאחרים יוכלו להעתיק ממנה ולהפיץ אותה ברשות ובציון המקור - אל תפרסם/י אותה פה. עיין/י בנוסח הרשיון לפרטים נוספים.


תרמו לדף זה: מיכה יניב ואחרים...