חניבעל

מתוך Climbing_Encyclopedia
גרסה מ־02:06, 11 במאי 2018 מאת U.K.R (שיחה | תרומות) (יצירת דף עם התוכן "שמאל|ממוזער|300px|חניבעל. חניבעל (באנגלית Hannibal) הוא אמצעי חיכוך המ...")
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
חניבעל.

חניבעל (באנגלית Hannibal) הוא אמצעי חיכוך המבוסס על השמינית ודומה לה באופן שימושו, מתוצרת חברת Edelrid הגרמנית.

החניבעל הוא אמצעי חיכוך ייעודי לקניונינג, הוא מאפשר הוספת חיכוך תוך כדי גלישה בצורה נוחה, נעילה בקלות, הוא אמצעי חיכוך שמאפשר שחרור חבל מבלי לנתק אותו מהרתמה ועוד'

לחניבעל חור ראשי דומה בצורתו לחור הראשי בשמינית ו-4 קרניים, 2 תחתונות (לבחירת רמת החיכוך לפני הגלישה) ו2 עליונות (בפועל ניתן להשתמש רק באחת אבל זה יתרון כי ניתן להפוך את האמצעי כל גלישה ולהאריך את [[חייו|כללי פסילה]) הם שמאפשרות לו את האופציות הרבות לחיכוך ואת אפשרות הנעילה קלה.

לחניבעל גומי לחץ המונע תזוזה של הטבעת בחור החיבור. אלמנט זה מונע יציאה לא מכוונת של האמצעי מהטבעת, יתרון זה משמעותי בעיקר במים זורמים שם יש סכנה שאמצעי החיכוך ייפול למים בעת ניתק החבל.

יתרון נוסף בהוקה הוא שאין צורך לגעת באמצעי החיכוך על מנת לנתק את החבל אלא רק לפתוח את הטבעת, זה זניח אך משמעותי בגלישות גבוהות בהם אמצעי החיכוך מתחמם מאוד ועלול לגרום לכוויה בניסיון לנתק את החבל ממנו בסיום הגלישה.

חניבעל הוא מאמצעי החיכוך המאפשרים גלישה על חבלים בטווח קטרים רחב. זה משמעותי בעיקר כשמדובר בחבל בודד. בדומה לשמינית, הוא פחות נוח לשימוש בחבל כפול (יצירת הצלבות בין החבלים) . מכיוון שבטיולי קניונינג הגלישה תהיה לרוב על חבל אחד, זה לא כלכך משנה- זה רלבנטי למגוון שיטות כמוגלישה עם חבל משיכה גלישה עם בלוק גלישה עם פידלסטיק ועוד'

עפ"י הוראות היצרן ההוקה מתאימה לשימוש חבלים בקטרים של 8.5-12 מ"מ בחבל בודד.


מבין אמצעי החיכוך לקניונינג החניבעל נחשב כזה שלא יוצר הרבה פיתולים בחבל בניגוד לדוגמא ל סקווארל ונחשב לנוח מבחינה זו. משקל החניבעל 105 גרם, מעט כבד מהפיראנה (90 גרם) וקל מהסקווארל(133 גרם) ומהקריטר (130 גרם).

דגם החניבעל הנמכר כיום נקרא Hannibal - Edelrid ונמכר בצבע ירוק .

תרמו לדף זה: U.K.R ואחרים...